Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Чи повинні підприємці сплачувати податок за нерухомість, яка одночасно є житлом і вказана у Свідоцтві платника єдиного податку

Переглядів: 1230 Коментарів: 0
загрузка...
Чи повинні підприємці сплачувати податок за нерухомість, яка одночасно є житлом і вказана у Свідоцтві платника єдиного податкуВідповідно до пп. 265.4.1 ПКУ , пільги зі сплати податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки , не надаються на об'єкти оподаткування , які використовуються їх власниками з метою отримання доходів ( здаються в оренду , лізинг , використовуються у підприємницькій діяльності ) .

Водночас п. 63.3 ПКУ визначено , що платники податків з метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб , відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку) , а також за місцем розташування ( реєстрації) їх підрозділів , рухомого та нерухомого майна , об'єктів оподаткування або об'єктів , пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність ( неосновне місце обліку) .

У Свідоцтві платника єдиного податку згідно з п. 299.11 ПКУ та п. 1 Порядку видачі свідоцтва платника єдиного податку , затвердженого наказом Мінфіну від 20.12.2018 р. № 1675 , вказується , зокрема , місце здійснення господарської діяльності.

Тобто пільга по сплаті податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки , не застосовується до житлової нерухомості , зазначеної у Свідоцтві фізичної особи - платника єдиного податку , якщо видом діяльності фізичної особи - підприємця відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 є 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна , в т.ч. житлової нерухомості.

Разом з тим , якщо фізичні особи фактично здійснюють діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації ) та є власниками об'єктів житлової нерухомості , про що зазначається в графі « Місце здійснення підприємницької діяльності» Свідоцтва платника єдиного податку , а для платників на загальній системі оподаткування - в виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців , то при нарахуванні податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки , на такі об'єкти житлової нерухомості пільга не застосовується.

Система « ЗІР »
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин