Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Чи оподатковується ПДВ сума забезпечення пропозиції конкурсних торгів при держзакупівлю?

Переглядів: 1653 Коментарів: 0
загрузка...
Чи оподатковується ПДВ сума забезпечення пропозиції конкурсних торгів при держзакупівлю?У фахівців Міндоходов запитали: чи нараховуються податкові зобов'язання з ПДВ на операцію з перерахування коштів учасниками процедури закупівлі замовнику - державній установі у вигляді забезпечення пропозиції конкурсних торгів ?

Контролери нагадали , що відповідно до п. 8 ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» забезпечення пропозиції конкурсних торгів - надання учасником замовнику гарантій виконання своїх зобов'язань у зв'язку з поданням пропозиції конкурсних торгів , у тому числі такі види забезпечення : порука , гарантія , застава, завдаток , депозит.

Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в документації конкурсних торгів вимоги щодо надання забезпечення пропозиції конкурсних торгів . При цьому замовник повинен повернути забезпечення пропозиції конкурсних торгів учаснику протягом трьох банківських днів з дня настання підстави для повернення забезпечення пропозиції конкурсних торгів у разі виникнення обставин , визначених ст. 24 Закону .

Зверніть увагу , що передбачені випадки , коли забезпечення пропозиції конкурсних торгів не повертається замовником.

Кошти, що надійшли як забезпечення пропозиції конкурсних торгів (якщо вони не повертаються учаснику) , підлягають перерахуванню до відповідного бюджету , а в разі здійснення закупівлі підприємствами , об'єднаннями підприємств не за бюджетні кошти - перераховуються на рахунок підприємства , об'єднання підприємств .

Враховуючи вищенаведене , кошти , які надходять від учасника процедури закупівлі до замовника - державної установи у вигляді забезпечення пропозиції конкурсних торгів та які надалі повертаються такому учаснику , не є оплатою товарів / послуг, тому у замовника - державної установи об'єкта при отриманні таких коштів оподаткування ПДВ не виникає.

При цьому , якщо кошти , що надійшли як забезпечення пропозиції конкурсних торгів , не підлягають поверненню учаснику та в разі здійснення закупівлі замовником не за бюджетні кошти зараховуються на його рахунок , то надходження таких коштів необхідно вважати операцією з отримання компенсації закуплених товарів / послуг , яка є об'єктом оподаткування ПДВ і податкові зобов'язання за якою виникають у замовника на дату зарахування коштів на його рахунок.

Категорія 101.02 Інформаційно -довідкового ресурсу « ЗІР »
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин