Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

ФОП отримав іноземний дохід: чи потрібно його декларувати й обкладати?

Переглядів: 1891 Коментарів: 0
загрузка...
ФОП отримав іноземний дохід: чи потрібно його декларувати й обкладати?Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Фізичні особи – підприємці, які здійснювали протягом минулого календарного року діяльність на загальній системі оподаткування подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.11 ст. 177 Кодексу). Пунктом 177.6 ст. 177 Кодексу визначено, що у разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податків – фізичних осіб.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати (п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Кодексу).

Що стосується подання звітності платниками єдиного податку третьої групи, то такі платники згідно з п. 296.3 ст. 296 Кодексу подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема:
календарному кварталу – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Кодексу);
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених Розділом IV Кодексу (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу);
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).


Таким чином, фізична особа – підприємець, яка з ІV кварталу 2018 року перейшла з загальної системи оподаткування на спрощену систему оподаткування, повинна надати до контролюючого органу:
у строки, встановлені п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності, що отримані під час перебування на загальній системі оподаткування, мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи;
у строки, встановлені п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця, в якій відображаються доходи, отримані під час перебування на спрощеній системи оподаткування.


При цьому платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом. (п. 57.1 ст. 57 Кодексу).

Якщо платник єдиного податку – фізична особа – підприємець, який протягом всього календарного року перебував на спрощеній системі оподаткування та отримував інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, то така особа зобов’язана самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку в терміни, передбачені пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу. Суму податкового зобов’язання, зазначену в такій податковій декларації, Фізична особа зобов’язана самостійно сплатити до 1 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
загрузка...
Джерело:kchp.com.ua

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин