Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Чи правомірно вимагати документи за період, який вже був перевірений?

Переглядів: 1314 Коментарів: 0
загрузка...
Чи правомірно вимагати документи за період, який вже був перевірений?Міндоходовцi відповіли на наступне питання : чи мають право працівники контролюючого органу під час проведення перевірки ( планової , позапланової ) вимагати документи за період , який вже був перевірений ?

Так , контролери нагадали про п. 44.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Ним передбачено , що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів , витрат та інших показників , пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та / або податкових зобов'язань , на підставі первинних документів , регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності , інших документів , пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів , ведення яких передбачено законодавством.

Також відповідно до п. 85.2 ПКУ платник податку зобов'язаний надати посадовим ( службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки .

При цьому контролюючі органи мають право:

- Проводити відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків ( крім Національного банку України ) , у тому числі після проведення процедур митного контролю та / або митного оформлення;

- Запитувати і вивчати під час проведення перевірок первинні документи , які використовуються в бухгалтерському обліку , регістри , фінансову , статистичну та іншу звітність , пов'язану з обчисленням та сплатою податків , зборів, платежів , виконанням вимог законодавства , контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Дані повноваження передбачені п.п. 20.1.1 і п.п. 20.1.6 ПКУ.

Таким чином , контролюючий орган має право вимагати від платника податків первинні документи , які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку , інші регістри , фінансову та статистичну звітність , пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів , виконанням вимог іншого законодавства , контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи з урахуванням термінів їх зберігання , передбачених ПКУ та Переліком № 578 / 5 , * в тому числі за період , який вже був перевірений контролюючими органами.

Категорія 136.03 Інформаційно -довідкового ресурсу « ЗІР »
__________________________________________

* Перелік типових документів , що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування , інших установ , підприємств та організацій , із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін'юсту від 12.04.2018 р. № 578 /5.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин