Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мінсоцполітики в листі від 17.04.2014 р. № 52/10/136-14 роз'яснило окремі нюанси індексації заробітної плати

Переглядів: 2467 Коментарів: 0
загрузка...
Мінсоцполітики в листі від 17.04.2018 р. № 52/10/136-14 роз'яснило окремі нюанси індексації заробітної платиНагадаємо , що механізм проведення індексації доходів визначено Порядком проведення індексації грошових доходів населення , затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі - Порядок). При цьому урядовою постановою від 29.01.2018 р. № 36 в справжній Порядку було внесено зміни, якими врегульовано питання проведення індексації заробітної плати працівників, у яких відбулося підвищення грошового доходу за рахунок збільшення обсягу робіт. Постанова від 29.01.2018 р. № 36 набула чинності з 13 лютого 2018 року.

Так , автори листа відзначили , що п. 5 Порядку визначено , що місяць , в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв'язку з розширенням зони обслуговування , збільшенням обсягу робіт , суміщенням професій (посад) , виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника , оплатою за роботу по сумісництвом на одному підприємстві , в установі , організації , а також за рахунок збільшення розміру премії, які не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі , коли не відбувається підвищення тарифної ставки ( окладу )) .

В аналогічному порядку здійснюється обчислення індексу споживчих цін при проведенні індексації для працівників, у яких відбувається збільшення педагогічного навантаження (у разі , якщо не підвищується посадовий оклад або тарифна ставка) .

Що стосується проведення індексації при відновленні на роботі , то такий механізм Порядком не визначений.

Пунктом 5 Порядку також передбачено , що базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації змінюється у разі підвищення грошових доходів .

Так , у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати , пенсії , виплат , що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування , стипендій , а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць , в якому відбулося підвищення , вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів , отриманих за цей місяць , не проводиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У разі , коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення , у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком , щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загальний дохід до його підвищення .
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин