Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Орган місцевого самоврядування змінив суму орендної плати за землю: що далі?

Переглядів: 1297 Коментарів: 0
загрузка...
Орган місцевого самоврядування змінив суму орендної плати за землю: що далі?Міндоходiв в листі від 30.09.2018 р. № 12217/6/99-95-25-50-09-15-01 розповіло, коли переглядається розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про зміну умов договору оренди такої ділянки .

Податківці нагадали , що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди , але річна сума платежу не може бути меншою:

• для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється розд. XIII ПКУ ;

• для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розд. XIII ПКУ.

Згідно п. 13 Типового договору оренди землі розмір орендної плати переглядається , зокрема , у разі зміни розмірів земельного податку , підвищення цін і тарифів , зміни коефіцієнтів індексації , визначених законодавством, та в інших випадках , передбачених законом.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Податківці роз'яснили , що якщо рішенням місцевої ради змінено умови договору оренди землі ( змінені площа , розмір орендної плати) , то обов'язково вносяться зміни до договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності (або переукладається договір оренди) . У цьому випадку після внесення змін до договору оренди землі суб'єкт господарювання орендну плату за земельні ділянки згідно з новими умовами буде сплачувати з моменту внесення змін до договору оренди ( переукладення договору оренди).
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин