Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Міндоходiв: про продовження перебування на обліку до закінчення поточного бюджетного року

Переглядів: 1192 Коментарів: 0
загрузка...
Міндоходiв: про продовження перебування на обліку до закінчення поточного бюджетного рокуМіндоходовцi в Базі знань відповіли на наступне питання: до яких суб'єктам не застосовується продовження терміну перебування на обліку до закінчення поточного бюджетного року за попереднім місцезнаходженням у разі зміни місцезнаходження, пов'язаного із зміною адміністративного району?

Відповідно до норм розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2018 р. № 1588 (далі - Порядок), підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Платник податків, для якої законом встановлено особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний у десятиденний строк з дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання), пов'язаного із зміною адміністративного району, подати до контролюючого органу за новим місцезнаходженням заяву за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП.

Процедури переведення платника податків шляхом постановки на облік / зняття з обліку (зміни основного місця обліку) розпочинаються та проводяться контролюючими органами у разі надходження хоча б одного з таких документів:

- Відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

- Заяви за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП з позначкою "Зміни", поданого платником податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням.

Протягом двадцяти днів після отримання відомостей або заяви про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків засобами інформаційної системи в електронному вигляді формує і спрямовує до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків повідомлення за формою № 11 - ОПП. Контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює його постановку на облік (основне місце обліку) протягом двох робочих днів після надходження повідомлення за формою № 11-ОПП.

Якщо до дати закінчення одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив постановку такого платника на облік (основне місце обліку), то постановка на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично в день закінчення такого строку.

Відповідно до ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

У такому випадку відповідно до п. 10.13 гл. X Порядку юридичні особи - платники податків до закінчення року враховуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платниками податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того , що вони є платниками податків з наступного року.

Платниками податків, на яких не поширюються зазначені положення, є:

- Юридичні особи, які не є суб'єктами господарювання відповідно до норм Цивільного кодексу;

- Відокремлені підрозділи юридичних осіб;

- Самозайняті особи (фізичні особи - підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність).
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин