Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мінсоцполітики: про індексацію зарплати і премії

Переглядів: 1964 Коментарів: 0
загрузка...
Мінсоцполітики: про індексацію зарплати і преміїМінсоцполітики в листі від 24.09.2018 р. № 325/10/136-12 надало роз'яснення щодо індексації заробітної плати.

Так, держорган роз'яснив: якщо у працівників відбувається підвищення заробітної плати на суму меншу, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися у місяці підвищення, здійснюється підвищення заробітної плати та додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Певна сума індексації фіксується і виплачується в такому розмірі до наступного збільшення заробітної плати, при якому таке збільшення перевищить фіксовану суму індексації.

Якщо ні права на нарахування нових сум індексації, при подальшому збільшенні заробітної плати зафіксована величина індексації не зменшується на суму підвищення заробітної плати.

У разі зменшення вже певної фіксованої суми індексації на суму наступного підвищення заробітної плати у працівника не відбуватиметься підвищення заробітної плати до тих пір, поки сума підвищення не перевищить зазначену фіксовану величину. Отже, норма прикладу 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, в якій наведено приклад проведення індексації у разі підвищення доходів, передбачена з метою недопущення зменшення гарантії щодо забезпечення достатнього рівня життя та підтримки купівельної спроможності населення.

Щодо премії Мінсоцполітики зазначило, що вона є об'єктом індексації. Однак, враховуючи, що премія, як правило, не носить постійного характеру виплати (щомісяця змінюється її розмір), при визначенні базового місяця при проведенні індексації вона не враховується.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин