Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Наслідки відсутності первинних документів у зв'язку з реорганізацією підприємства

Переглядів: 719 Коментарів: 0
загрузка...
Наслідки відсутності первинних документів у зв'язку з реорганізацією підприємстваВАСУ, погодившись із судами попередніх інстанцій, визнав відсутніми підстави для задоволення позовних вимог підприємства про скасування податкового повідомлення-рішення, яким останньому визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток. Підставою для прийняття цього податкового повідомлення-рішення стала виявлена перевіркою відсутність низки первинних документів, журналів-ордерів.

При цьому доводи позивача про те, що у зв’язку з перереєстрацією підприємства та зміною власника, фінансово-господарські документи від попереднього власника не були передані новому директору, на думку судів, є необґрунтованим. Це не звільняє позивача від відповідальності та обов’язку щодо належної організації бухгалтерського обліку і відновлення втрачених первинних документів.

Зокрема, відповідно до пункту 44.5 Податкового кодексу України, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов’язаний:

- у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити про це податковий орган за місцем обліку;

- протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження відповідного повідомлення до податкового органу, відновити втрачені документи.

Однак наданою можливістю та часом позивач так і не скористався, у відведений йому законодавством строк (90 календарних днів) необхідних дій з відновлення документації не вчинив (заяв про втрату до правоохоронних органів подано не було, оголошень у ЗМІ про втрату підприємством документів, які підтверджують здійснення ним підприємницької діяльності, опубліковано не було тощо). Це не заперечувалось і самим позивачем у ході розгляду справи.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин