Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Юридична особа зареєстроване за адресою засновника. Чи є у нього пільга з податку на нерухомість?

Переглядів: 1116 Коментарів: 0
загрузка...
Юридична особа зареєстроване за адресою засновника. Чи є у нього пільга з податку на нерухомість?У фахівців Державної фіскальної служби запитали: чи може фізична особа - засновник юридичної особи застосувати пільгу по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до об'єкта житлової нерухомості, за адресою якого зареєстроване така юридична особа?

У відповіді податківці зазначили, що відповідно до п.п. 265.4.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) пільги по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об'єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) .

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким воно стає на облік як платник податків в контролюючому органі (п. 45.1 ПКУ).

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (п. 45.2 ПКУ).

Згідно п. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 р № 755-IV місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

При цьому відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце здійснення діяльності чи розташування офісу, з якого здійснюється щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво), а також управління та облік.

Отже, фізична особа - засновник юридичної особи не може застосувати пільгу по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до об'єкта житлової нерухомості, за адресою якого зареєстроване це юридична особа.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин