Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Чи можна звільнити співробітницю, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, якщо підприємство ліквідується?

Переглядів: 2365 Коментарів: 0
загрузка...
Чи можна звільнити співробітницю, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, якщо підприємство ліквідується?Співробітниця підприємства, яке ліквідується, перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Вона попереджена про звільнення у зв'язку з ліквідацією підприємства. Чи можна звільнити співробітницю з відпустки по догляду за дитиною (без виходу на роботу). Як правильно це зробити? На підставі чого їй нараховувати вихідну допомогу?

Відповідає адвокат АТ «Глобал Адвокат» Віталій Крупельницький

У цій ситуації слід керуватися наступним.

Звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору (ст. 184 КЗпП).

Отже, по-перше, роботодавець повинен запропонувати такій жінці роботу під розпис.

Якщо співробітниця відмовиться від запропонованої роботи, потрібно письмово зафіксувати факт відмови. Якщо вона відмовиться надати письмову відмову, допустимо скласти акт про таку відмову за участю 2-х інших працівників.

По-друге, якщо роботодавець не володіє інформацією про вакантні посади, він повинен письмово звернутися в центр зайнятості з клопотанням про надання інформації щодо актуальних вакансій для працівника.

У разі якщо співробітниця прийме пропозицію роботи, її слід звільнити як працівника, який переводиться на інше підприємство.

Далі, якщо співробітниця не знайшла іншої роботи і не прийняла пропозицію роботодавця, звільнення такої категорії працівників допускається тільки в останній день роботи ліквідованого. При цьому власник (власники) підприємства, яке буде ліквідовано, зобов'язані виплачувати працівникові заробітну плату протягом 3-х місяців, якщо працівник не буде працевлаштований. Такі виплати потрібно оформляти від імені власника (власників солідарно).

Звільнення в останній день роботи підприємства оформляється наказом із записом в трудову книжку. Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або ліквідатор в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки (п. 4.2. Інструкції №58). Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

При звільненні працівника йому слід виплатити вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, адже працівник не переривав трудових відносин і знаходився на підприємстві у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Розрахунок середнього місячного заробітку залежить від періоду роботи співробітника на підприємстві і розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995г. №100.

Як приклад, якщо співробітник не працював більше 12 календарних місяців, то згідно з останнім абзацом п. 4 Порядку, в розумінні абз. 4 п. 2 Порядку, розрахунок вихідної допомоги проводиться, виходячи з встановленої працівникові в трудовому договорі тарифної ставки посадового (місячного) окладу.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин