Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Коли можна списати заборгованість перед підприємством, яке визначено банкрутом?

Переглядів: 977 Коментарів: 0
загрузка...
Коли можна списати заборгованість перед підприємством, яке визначено банкрутом? У податківців запитали: у якому звітному періоді юридична особа - платник ЄП - боржник має включити в доходи суму безнадійної кредиторської заборгованості, якщо кредитор відповідно до постанови суду визнано банкрутом?

Підпунктом «в» п.п. 14.1.11 ПКУ встановлено, що заборгованість суб'єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв'язку з їх ліквідацією, є безнадійною заборгованістю.

Відповідно до п. 1 ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 р № 2343-XII (далі - Закон № 2343) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

У зазначеній постанові господарський суд призначає ліквідатора банкрута з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено Законом № 2343 (п. 1 ст. 40 Закону № 2343).

Ліквідатор з дня свого призначення пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості (п. 2 ст. 41 Закону № 2343).

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї постанови надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцем знаходження банкрута (п . 2 ст. 46 Закону № 2343).

Після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс з відповідними документами.

Враховуючи викладене, прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом не є підставою для визнання безнадійної заборгованості третіх осіб, за якою ліквідатор може пред'явити вимоги з приводу повернення дебіторської заборгованості банкруту.

Заборгованість третіх осіб перед юридичною особою - банкрутом буде визнано безнадійною, якщо така заборгованість залишиться непогашеною на дату ліквідації банкрута.

Суми безнадійної кредиторської заборгованості включатимуться до складу доходів юридичної особи - платника єдиного податку в звітному податковому періоді, в якому проведена ліквідація суб'єкта господарювання - кредитора.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин