Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Оформлення перевізних документів: скільки ТТН потрібно і коли без них не обійтися

Переглядів: 828 Коментарів: 0
загрузка...
Оформлення перевізних документів: скільки ТТН потрібно і коли без них не обійтисяФахівці Мінінфраструктури надали роз'яснення щодо нюансів заповнення транспортних документів при перевезенні вантажів в двох окремих випадках:

1. Вантажовідправник, вантажоодержувач і замовник перевезення - одна особа, а вантаж перевозять на чужому автомобілі, а також у разі доставки товару одним перевізником за різними адресами вантажоодержувача.

У даній ситуації товарно-транспортна накладна (далі - ТТН) виписується у кількості не менше 4 примірників. Крім того, під час кожного відправлення обов'язково заповнюють реквізит «Пункт розвантаження». Внесення даних у цей реквізит відбувається згідно з поданою заявкою або за разовим договором.

Зауважимо: ТТН у такому випадку є документом, що засвідчує обставини, відповідно до яких настає матеріальна відповідальність перевізника.

2. Покупець самостійно забирає товар у постачальника. Тут можливі два випадки:

- Якщо покупець перевозить власним автотранспортом товар, право власності на який за договором уже перейшло до нього, водію покупця необхідно мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.

- Якщо послуга з доставки вантажу надається за плату, і це записано в договорі окремо, то тут має місце надання послуги з перевезення вантажу. Відповідно, у водія перевізника обов'язково мусить бути ТТН.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин