Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

У вас вкрали паспорт: що робити?

Переглядів: 3000 Коментарів: 2
загрузка...
У вас вкрали паспорт: що робити?Як тільки ви виявили, що у вас вкрадені документи, необхідно відразу звернутися в найближче відділення міліції (краще всього - в райвідділ міліції того району, до якого відноситься місцевість, де сталася крадіжка). У випадку з моїм другом - крадіжка сталася в парку ім. Т.г.шевченка. Він звернувся до найближчого відділення міліції Шевченківського р-ну м.києва, вул.прорізна 12.

Паспорт громадянина України

У відділення міліції ви звертаєтеся до чергового - з якого приводу з'явилися. Вас вислухають, розпитають, як все було, запропонують написати пояснювальну. Всі ви викладаєте в письмовому вигляді. Скажу відразу, в міліції вас будуть схиляти до того, що, можливо, ви самі втратили, самі залишили без нагляду і т.п. Це легко пояснюється тим, що при втраті документів жодна кримінальна справа не заводитися, не залучається слідчий, не складається протокол правопорушення, не заноситься до єдиного реєстру розслідувань...Простіше кажучи, немає роботи для міліції.

Але якщо ви погоджуєтеся на те, що самі втратили документи, по своїй необережності - вам доведеться платити штраф від 17 до 51 грн. - згідно ст.198 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП).

При втраті паспорта доведеться подати оголошення в будь-яку з всеукраїнських газет («Урядовий кур'єр» або «Голос України») про визнання втраченого паспорта недійсним.

Раджу вам не відкладати похід у міліцію, чим раніше ви звернетеся в правоохоронні органи, тим швидше піде процес відновлення ваших документів.

Ще важливо пам'ятати, що заяву в міліцію про крадіжку документів може позбавити вас від неприємностей в разі, якщо на ваш вкрадений паспорт незаконно взяли кредит або вчинили ще якісь махінації. Так можна довести той факт, що ви до цього не мали ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.
У міліції ви напишете заяву про видачу вам довідки про відновлення втрачених/вкрадених документів. Крім того, ви складете список украдених речей, і вас ознайомлять з вашими правами.

На ділі візит у відділення міліції з складанням всіх необхідних протоколів зайняв близько півгодини. За законом довідку вам зобов'язані видати протягом 10 днів з моменту складання протоколу. На ділі - довідку видали через 5 днів (а якщо сильно попросити, то можуть і на наступний день).

Довідку видають по примірнику на кожний втрачений документ - в нашому випадку видали 3 однакові довідки: на паспорт, водійські права і техпаспорт на авто (на закордонний паспорт не видали, пояснивши, що це відноситься до компетенції Міграційної служби).

Отримуємо тимчасове посвідчення особи

Отримавши довідку з міліції про відновлення втрачених/вкрадених документів сміливо починайте їх відновлювати. Першим ділом вам треба відновити паспорт. Без нього (точніше без тимчасового посвідчення особи) ви не зможете відновити ніякий інший документ.

Звертаєтеся в паспортний стіл за місцем реєстрації або проживання із заявою про видачу нового паспорта.

Необхідні документи для виготовлення нового паспорта:
Заява про видачу паспорта;
Дві (або три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотографії 3,5х4,5;
Платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита (державне мито 34 грн.);
Свідоцтво про шлюб (якщо є);
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (тобто довідку з міліції - у випадку крадіжки паспорта).

Терміни отримання паспорта - один місяць. (Постанова Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ «Про затвердження положення про паспорт громадянина України, про свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон»)

У разі необхідності проведення додаткової перевірки цей строк може бути продовжено ще на місяць. На ділі все може бути набагато швидше, якщо домовитися з паспортисткой.

Поки ви чекаєте свій новий паспорт, вам в паспортному столі видадуть тимчасове посвідчення особи, яким ви можете користуватися протягом місяця. Тепер, маючи тимчасове посвідчення особи, ви можете йти відновлювати інші документи, не чекаючи отримання нового паспорта.

Новий закордонний паспорт

Закордонний паспорт можна зробити тільки при наявності паспорта громадянина України (тобто з тимчасового посвідчення особистості вам його не зроблять).
Потрібно звернутися в паспортний стіл і оформити новий закордонний паспорт, такого поняття як відновлення втраченого закордонного паспорта не існує. У будь-якому випадку, процедура оформлення закордонного паспорта замість втраченого, нічим не відрізняється від звичайного оформлення закордонного паспорта.
Ті візи, які вже перебували в старому паспорті на момент зникнення - їх уже ніхто не відновить, тим більше, якщо вони вже закінчилися. Якщо візи ще діють, треба звертатися в посольство тієї країни, чиї візи, і за їх внутрішньою процедурою можна відновити.

Можна звернутися в Паспортний сервіс за адресою р. Київ, бул. Т. Шевченка, 27.

Необхідний перелік документів, щоб оформити закордонний паспорт:
Паспорт громадянина України (оригінал і копія 1, 2 (при наявності інформації 5,6) та сторінки з реєстрацією (з усіма штампами реєстрації) в 2-х примірниках).
Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (оригінал і одна копія).
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон і проїзний документ дитини (у разі їх наявності, навіть якщо термін їх дії закінчився).
Платіжний документ (квитанція) про оплату держмита, адміністративної послуги, бланкової продукції та її персоналізації, а також про оплату вартості послуг ДП "Документ". (Всі оплати виробляються на місці).

Вартість оформлення закордонного паспорта в Паспортному сервісі (ДП "Документ"):
до 30 робочих днів - 627,15 грн;
до 10 робочих днів - 884,30 грн.

Якщо робити через Міграційну службу (паспортний стіл за місцем прописки) - вийде дешевше:
до 30 робочих днів - 377,15 грн;
до 10 робочих днів - 664,30 грн.

Ілона Шустова
Джерело: Мінфін
загрузка...

Категорія: Статті
 • Група: Адміністратор
 • ICQ: {icq}
 • Регістрація: 29.10.2011
 • Статус: Користувач offline
 • 10 коментарів
 • 705 публікацій
^
Цитата: Тамара
В моєї сестри забрав паспорт власник квартири,котру вона винаймала.Заява в районне відділення була написана одразу,проте поліція ніяких мір,знаючи прізвище викрадача, не приймає.Що робити в такому випадку?

Необхідно дізнатися ім’я слідчого (відповідального за Ваше питання) і потрапити до нього на прийом для обговорення ситуації. Також Ви можете повторно звернутися з заявою до цього відділу або подати скаргу на ім’я керівника відділу за бездіяльність слідчого. Відповідь і пояснення вимагайте в письмовому вигляді. В разі, якщо після цього не буде вжито ніяких дій Ви можете звернутися до відповідної районної прокуратури зі скаргою про оскарження бездіяльності.
 • Група: Гості
 • ICQ: {icq}
 • Регістрація: --
 • Статус:
 • 0 коментарів
 • 0 публікацій
^
В моєї сестри забрав паспорт власник квартири,котру вона винаймала.Заява в районне відділення була написана одразу,проте поліція ніяких мір,знаючи прізвище викрадача, не приймає.Що робити в такому випадку?X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин