Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Платник податку на прибуток може застосовувати до заборгованості строк позовної давності в 4 роки

Переглядів: 924 Коментарів: 0
загрузка...
Платник податку на прибуток може застосовувати до заборгованості строк позовної давності в 4 рокиГФСУ відповіла на питання, в якому випадку платник податку на прибуток може застосовувати термін позовної давності в 4 роки до заборгованості, що виникла за зовнішньоекономічним договором купівлі-продажу товарів, для врахування в податковому обліку такої заборгованості як безнадійної.

Строк позовної давності-чотири роки встановлено ст. 8 Конвенції про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів 1974 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України від 14.07.93 р. № 3382-XII.

Ця Конвенція застосовується тільки в тих випадках, коли комерційні підприємства сторін договору міжнародної купівлі-продажу товарів у момент його укладення перебувають у Договірних державах. Оскільки ця Конвенція не передбачає інше, вона застосовується незалежно від права, яке могло б підлягати застосуванню на підставі норм міжнародного приватного права. Ця Конвенція не застосовується в тих випадках, коли сторони договору купівлі-продажу в ясній формі виключили її застосування.

У сферу дії Конвенції входять тільки договори міжнародної купівлі-продажу, за винятком тих, перелік яких наведено у ст. 4 - 6 Конвенції.

Роз'яснення ГФС
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин