Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Як оформити відпустку по догляду за дитиною до шести років

Переглядів: 3742 Коментарів: 0
загрузка...
Як оформити відпустку по догляду за дитиною до шести роківРозглянемо особливості і підстави отримання такої відпустки, а також, які документи необхідно надати роботодавцю для цього

Відпустка по догляду за дитиною до 6-ти років - це відмінний спосіб одночасно і займатися вихованням дитини, і не переривати виробничий стаж. Однак отримання цієї відпустки вимагає належного документального оформлення. Розглянемо особливості і підстави отримання такої відпустки, а також, які документи необхідно надати роботодавцю для цього.

У відповідності зі ст. 179 Кзпп у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.

Така відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабусею, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жінки або вищезазначених осіб, у період перебування їх у відпустці по догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

У відповідності зі ст. 181 Кзпп відпустка без збереження заробітної плати надається за заявою жінки або осіб, бажаючих скористатися такою відпусткою, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою допомоги відповідно до законодавства, та відпустку без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до шести років (ч. 3 і 6 ст. 179 Кзпп) зараховуються як до загального, так і в безперервний стаж роботи і в стаж роботи по спеціальності. Час таких відпусток не зараховується в стаж роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Оскільки право на отримання цієї відпустки безпосередньо пов'язано з потребою дитини у домашньому догляді, це повинно бути підтверджено відповідним медичним документом. Таким документом є довідка за формою № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» (затверджена наказом Моз від 11.06.2018 р. № 430). Таким чином, для отримання відпустки по догляду за дитиною до 6-ти років працівник має подати роботодавцю відповідну заяву та довідку за формою № 080-1/о.

Форма № 080-1/о надається закладами охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії (далі - ЛКК) (п. 4 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», затвердженої наказом Моз від 11.06.2018 р. № 430, далі - Інструкція).

Зазначена довідка може бути видана медустановою, де дитина стоїть на обліку: дитячими поліклініками, центрами первинної медико-санітарної допомоги, будинками дитини, установами охорони здоров'я, що надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, у складі яких є дитячі відділення, на підставі форми № 112/о «Історія розвитку дитини» (п. 11 Інструкції).

Довідку підписують лікуючий лікар, завідуючий відділенням, голова ЛКК закладу охорони здоров'я (п. 14 Інструкції).

Термін дії довідки встановлюється індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних і реабілітаційних заходів і становить не менше 6 місяців (п. 17 Інструкції). Відповідно, по закінченні строку, на який була видана довідка, особа, яка бажає і далі перебувати у відпустці по догляду за дитиною, повинен отримати нову довідку на новий термін.

Тетяна Старцева, ЛІГА:ЗАКОН
загрузка...
Джерело:kchp.com.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин