Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Відновлення за рішенням суду на посаді, зайнятої вагітною жінкою

Переглядів: 1452 Коментарів: 0
загрузка...
Відновлення за рішенням суду на посаді, зайнятої вагітною жінкоюЩодо звільненого працівника суд прийняв рішення поновити його на попередній посаді. Однак працівниця, яка працювала в цей час на його посаді і підлягала звільненню на підставі пункту 6 статті 40 Кзпп, представила медичну довідку про свою вагітність. Яким чином у такій ситуації виконати рішення суду про поновлення звільненого працівника на попередній роботі?

Статтею 235 Кзпп передбачено, що у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню. З метою виконання роботодавцем такого рішення пунктом 6 статті 40 Кзпп передбачена можливість розірвання за його ініціативою трудового договору з працівником у разі поновлення на роботі іншого працівника, який раніше виконував цю роботу. Звільнення за цією підставою згідно з частиною другою статті 40 Кзпп допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

У той же час у відповідності зі статтею 184 Кзпп звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста ст. 179 цього Кодексу), одиноких матерів, що мають дитину у віці до 14 років або дитину-інваліда, за ініціативою роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Але така заборона не звільняє роботодавця від виконання судового рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника.
Звернути увагу. За невиконання судового рішення статтею 382 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.
Для негайного виконання судового рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника роботодавець повинен в першу чергу видати наказ про поновлення цього працівника на попередній посаді (роботі) з виведенням за штат. У подальшому вирішити проблему можна таким чином.

Варіант перший

Домовитися з вагітною працівницею про переведення її на іншу роботу (посаду), за наявності такої роботи (посади), а поновленого працівника ввести в штат або запропонувати іншу роботу (посаду) поновленому працівникові.

Варіант другий

При неможливості переведення вагітної працівниці або поновленого працівника на іншу роботу (посаду) можна звільнити поновленого працівника на підставі пункту 1 статті 40 Кзпп, з дотриманням вимог статті 492 Кзпп.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин