Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Можна скласти розрахунок коригування розрахунку коригування

Переглядів: 1923 Коментарів: 0
загрузка...
Можна скласти розрахунок коригування розрахунку коригуванняУ податківців запитали: який порядок виправлення помилки, допущеної у податковій накладній або розрахунку коригування до податкової накладної?

Фахівці ГФСУ у відповіді нагадали, що починаючи з 01.01.2018 р. у разі допущення помилки в реквізитах податкової накладної (далі - ПН), складеної як до 01.01.2018 р., так і після зазначеної дати, платник податків на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової НАКЛАДНОЇ, в якому все правильно заповнені реквізити ПН повторюються, а реквізит, в якому допущена помилка, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються порожніми).

Помилка, допущена в номері або даті ПН, яка не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2018 р. № 957 (далі - Порядок № 957)).

Помилка, допущена в індивідуальному податковому номері контрагента (вказаний номер іншого контрагента), може бути виправлена шляхом складання розрахунків коригування, які заповнюються у такому порядку:

- у першому розрахунку коригування реквізити заголовної частини переносяться з ПН з помилкою, а обсяг операції з постачання товарів/послуг та інші показники табличної частини заповнюються зі знаком «-»;

- у другому розрахунку коригування реквізити заголовної частини вказуються без помилок, а обсяг операції з постачання товарів/послуг та інші показники табличної частини заповнюються зі знаком «+».

Порядком № 957 не передбачений механізм виправлення помилки, допущеної у розрахунку коригування до ПН.

Разом з цим при допущенні помилки у графах з 1 по 13 розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок коригування до ПН, в якому будуть враховані показники розрахунку коригування, складеного з помилками.

Категорія 101.19 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин