Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Чи може ФОП включати до складу витрат вартість комунальних послуг за орендоване приміщення

Переглядів: 1049 Коментарів: 0
загрузка...
Чи може ФОП включати до складу витрат вартість комунальних послуг за орендоване приміщенняЗгідно з Господарським кодексом України, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

Тобто фізична особа — підприємець — орендодавець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати на оплату комунальних послуг нерухомого майна, що використовується в господарській діяльності та прямо пов’язане із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 Податкового кодексу України; ПК) на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Якщо орендодавець згідно з договором оренди отримує від орендаря відшкодування витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення) на утримання приміщення, то при обчисленні об’єкта оподаткування орендодавець враховує суми такої отриманої компенсації у складі доходу на підставі пункту 177.2 ПК, а суму коштів, сплачених постачальнику комунальних послуг, — у складі інших витрат, пов’язаних із господарською діяльністю. При цьому такі витрати мають бути підтверджені відповідними первинними документами.

Відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28, орендодавець виступає в ролі основного споживача електроенергії, а орендар — субспоживача. В орендаря як субспоживача електроенергії має бути два договори: з основним споживачем, тобто орендодавцем (щодо використання його електромереж), і з постачальником електроенергії.

Окремо фізична особа — підприємець — орендар має право відповідно до підпункту 177.4.4 ПК відносити до витрат господарської діяльності витрати на оренду майна, що використовується у господарської діяльності згідно з договором оренди та суми сплачених комунальних послуг на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 104.05
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин