Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Оподаткування дивідендів, виплачених фізособам

Переглядів: 994 Коментарів: 0
загрузка...
Оподаткування дивідендів, виплачених фізособамПодаток на доходи

Відповідно до пп. пп. 167.5.1, 167.5.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) з усіх пасивних доходів, у тому числі і дивідендів, потрібно утримувати податок на доходи за ставкою 20%.

Разом з тим, виходячи з норм пп. 167.5.2 ПКУ, з дивідендів по акціях і корпоративним правам, нарахованих і виплачених резидентами - платниками податку на прибуток (крім дивідендів по акціях, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування, які утримують з дивідендів 20% податку на доходи) утримується 5% податку на доходи.

Таким чином, якщо дивіденди фізособі виплачує, скажімо, юрособа - платник єдиного податку, то з такого доходу належить утримувати податок на доходи за ставкою 20%, а якщо дивіденди фізособі платить юрособа - платник податку на прибуток, то з них потрібно утримати податок на доходи за ставкою 5%.

Оподатковувані дивіденди податкові агенти повинні відобразити в розділі I Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), форма якого затверджена наказом Мінфіну України від 13.01.2018 р № 4, з ознакою доходу «109».

Увага! Дивіденди, нараховані фізичним особам за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником, для цілей оподаткування прирівнюється до виплати зарплати з відповідним оподаткуванням (пп. 170.5.3 ПКУ). Тобто такі дивіденди за привілейованими акціями (корпоративними правами) обкладаються податком на доходи так само, як і заробітна плата - за ставками 15% (20%).

Перераховують до бюджету утриманий з дивідендів податок на доходи за загальним правилом при їх виплаті. У ситуації, коли дивіденди нараховані, але не виплачені, то податок на доходи сплачують протягом 30 календарних днів після закінчення місяця, в якому дивіденди були нараховані (пп. 168.1.5 ПКУ).

Згідно з пп. 165.1.18 ПКУ, до оподатковуваного доходу фізособи не включають дивіденди, нараховані у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юрособою - резидентом. При цьому таке нарахування дивідендів жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента та в результаті цього збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Військовий збір

З 1 січня 2018 базою для утримання 1,5% військового збору стали всі доходи фізосіб, з яких сплачують податок на доходи (п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ). Виходить, і з дивідендів належить сплатити військовий збір.

Тому при нарахуванні фізособам дивідендів, з яких утримується податок на доходи, в 2018 році потрібно ще утримати і 1,5% військового збору.

Платять військовий збір за такими ж правилами, як і податок на доходи. Суму доходу, з якого утримано військовий збір, і суму самого військового збору не забудьте включити до відповідного рядка розділу II в ф. № 1ДФ.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин