Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мінсоцполітики: про підвищення розміру та індексації зарплати бюджетників

Переглядів: 1754 Коментарів: 0
загрузка...
Мінсоцполітики: про підвищення розміру та індексації зарплати бюджетників В Міністерстві нагадали, що у Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної встановлено з урахуванням показників економічного розвитку, фінансових можливостей бюджету та підприємств. На кінець 2018 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13 % і становитиме 1378 гривень.

З урахуванням зміни на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати та враховуючи підсумки виконання Державного бюджету України за I півріччя 2018 року Мінсоцполітики буде опрацьоване питання щодо підготовки відповідного проекту рішення Уряду про підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС, на базі якого розраховуються посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери за іншими тарифними розрядами ЄТС.

Оскільки підвищення розміру мінімальної заробітної плати потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, зазначене питання буде розглядатись за результатами моніторингу виконання державного бюджету.

Стабілізація економічної та політичної ситуації в країні, відбудова всієї української економіки дозволить затверджувати соціальні стандарти та гарантії у більш високих розмірах.

Що стосується індексації грошових доходів населення, в Міністерстві також нагадали, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначене завдання КМУ розробити та затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2018 рік.

Особливий порядок індексації передбачає обмеження індексації соціальних виплат, які фінансуються з Держбюджету, Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначене обмеження пропонується застосовувати лише у 2018 році.

Для інших виплат, які не фінансуються за рахунок державних коштів, індексація проводиться відповідно до чинного законодавства.

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 02.04.2018 р. № 4753/0/14-15/18
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин