Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Хто платить на митниці, якщо товар втрачено, зіпсований

Переглядів: 971 Коментарів: 0
загрузка...
Хто платить на митниці, якщо товар втрачено, зіпсованийЯка особа (декларант чи перевізник) зобов’язана сплатити митні платежі в разі недоставки (втрата, знищення тощо) перевізником товарів до митниці призначення?

Згідно з п. 37 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України від 13 березня 2018 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) під перевізником розуміється особа, яка здійснює перевезення товарів через митний кордон України та/або між контролюючими органами на території України або є відповідальною за такі перевезення.

При цьому особою, на яку покладається обов’язок із сплати митних платежів у разі заявлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення до митного режиму транзиту є особа, яка надала зобов’язання щодо доставки таких товарів, транспортних засобів до контролюючого органу призначення (ч. 3 ст. 293 МКУ).

У разі втрати, недоставки товарів, що перебувають під митним контролем та переміщуються транзитом, митні платежі нараховуються за ставками, встановленими на день прийняття цих товарів для перевезення (ч. 2 ст. 296 МКУ).

Також ст. 193 МКУ встановлено, що за порушення встановленого порядку переміщення товарів транзитом перевізник притягується до адміністративної відповідальності, передбаченої МКУ.

У разі втрати або видачі без дозволу контролюючого органу товарів, що перебувають під митним контролем і переміщуються транзитом, перевізник зобов’язаний сплатити митні платежі, встановлені законом на імпорт зазначених товарів.

При цьому порушення перевізником встановлених МКУ строків доставки товарів, якщо виконано всі інші вимоги, не створює для нього зобов’язання щодо сплати митних платежів.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин