Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Чи можливо взяти відпустку для навчання в період декретної відпустки?

Переглядів: 920 Коментарів: 0
загрузка...
Чи можливо взяти відпустку для навчання в період декретної відпустки?У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Зазначена відпустка може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу.

Враховуючи зазначене, якщо працівник звільнився з попереднього місця роботи в поточному році і не скористався в цьому році своїм правом на соціальну відпустку за ст. 19 Закону "Про відпустки", йому має бути виплачена грошова компенсація за нього. Влаштувавшись на інше місце роботи, працівник повинен пред'явити довідку з попереднього місця роботи про те, що він або використав таку відпустку за 2018 рік, або отримав за нього грошову компенсацію.

Так, на новому місці роботи працівник не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки ця відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Чинне законодавство не містить заборони перервати зазначена відпустка для отримання відпустки у зв'язку з навчанням. Видана навчальним закладом довідка-виклик, що засвідчує факт успішного виконання працівником індивідуального плану підготовки, є підставою для надання йому оплачуваної відпустки.

Переривання відпустки по догляду за дитиною має бути належно оформлене на підставі заяви працівниці наказом роботодавця. Аналогічно після закінчення відпустки у зв'язку з навчанням може бути оформлена відпустка по догляду за дитиною.

На час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Лист Мінсоцполітики від 31.07.14 р. № 292/13/133-14.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин