Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Наявність прочерків у податковій декларації не може бути підставою для відмови в її прийнятті

Переглядів: 2430 Коментарів: 0
загрузка...

                                                     ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
 
                                                                                 ЛИСТ

                                                             від 24.04.2018 р. N 7219/6/15-1215

                                              Про підстави для відмови у прийнятті декларації


Державна податкова служба України розглянула лист щодо підстав для відмови податковими органами у прийнятті податкової звітності з податку на прибуток та повідомляє.

Порядок складення податкової звітності та подання податкової декларації до органів державної податкової служби встановлено у статтях 48 та 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI, із змінами та доповненнями (надалі - Кодекс).

Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Водночас пунктом 49.8 статті 49 Кодексу встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється (пункт 49.10 статті 49 Кодексу).

За вибором платника податків податкова декларація, якщо інше не передбачене цим Кодексом, може бути надіслана поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (пункт 49.3 статті 49 Кодексу).

Згідно з пунктом 49.15 статті 49 Кодексу податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання податковим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.

Таким чином, незалежно від способу подання, в разі складення платником податку податкової декларації з дотриманням статей 48 та 49 Кодексу наявність прочерків у такій податковій декларації не може бути підставою для відмови у її прийнятті податковими органами.

  Заступник Голови                                                                          А. Ігнатов

загрузка...
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин