Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Суд скасував зменшення норми споживання газу без лічильника

Переглядів: 1239 Коментарів: 0
загрузка...
Суд скасував зменшення норми споживання газу без лічильникаОкружний адміністративний суд визнав незаконною і нечинною постанову Кабінету Міністрів від 29.04.2018 року № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

Відповідне рішення було прийнято за результатами розгляду об'єднаної справи № 826/16447/15 за позовами двох фізосіб (Мензака І. Д. і Лисоветченко Н. С.) до Кабінету Міністрів. В якості третьої особи без самостійних вимог до справи приєднався Громадська спілка «Асоціація газового ринку України».

Оскаржуваною постановою були змінені норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників (вдвічі зменшені):

- при використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання - 3 куб. метрів людино-місяць (до внесення змін - 6 куб. м);

- при використанні газової плити при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 4,5 куб. метрів людино-місяць (до внесення змін - 9 куб. м);

- при використанні газової плити і водонагрівача - 9 куб. метрів людино-місяць (до внесення змін - 18 куб. м).

Позивачі вважали, що тим самим Кабмін поставив споживачів газу в нерівні умови. Одну частину населення він зобов'язав оплачувати газ в обсязі фактичного споживання, а іншої частини, не встановила лічильники, надав привілеї - дозволив часткову оплату фактично спожитого газу.

«Асоціація газового ринку України» посилалася на недотримання процедури прийняття регуляторних актів.

Суд задовольнив позов до Кабінету Міністрів, пославшись з порушення порядку прийняття постанови: проект не був оприлюднений; відсутній аналіз регуляторного впливу акта; проект не був узгоджений з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику. Крім того, колегія суддів визнала допустимим доказом Аналіз і визначення розрахункової витрати природного газу для побутових споживачів, не обладнаних приладами обліку, составленый ПАТ «Проектний та науково-дослідний інститут по газопостачанню, теплопостачанню і комплексному благоустрою міст і сіл України». Згідно аналізу норми споживання газу населенням, затверджені постановою № 237, не відповідають фактичним нормам використання газу цій категорії споживачів, значно нижче фактичних норм споживання природного газу населенням, що не відображає реальні потреби газотранспортної системи.

Суд вирішив, що зменшення норм споживання газу порушує принцип верховенства права і прямо суперечить нормам Конституції україни щодо забезпечення рівності громадян між собою і перед судом.

Зазначимо, що 14 вересня 2018 року Окружний адмінсуд відкрив провадження за аналогічним позовом «Київгазу» (справа № 826/15552/15).
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин