Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

НБУ схвалив політику у сфері закупівель

Переглядів: 617 Коментарів: 0
загрузка...
НБУ схвалив політику у сфері закупівельНаціональний банк України (НБУ) схвалив політику у сфері закупівель, повідомляється в прес-релізі НБУ з посиланням на постанову від 11 грудня 2018 № 881.

Згідно з повідомленням, схвалений документ встановлює і описує ключові етапи процесу закупівель: ініціювання, обґрунтування необхідності та доцільності, планування закупок, проведення електронних торгів, вибір постачальника, моніторинг закупівель та оцінку якості виконання договорів.

“Затверджена політика у сфері закупівель передбачає чітку і зрозумілу методологію; автоматизовані, стандартизовані і централізовані процеси; дбайливе використання природних ресурсів та екологічні закупівлі (так звані зелені закупівлі), регулярне публічне розкриття інформації про закупівлі”, – наголошується в повідомленні.

НБУ також визначив умови і заходи, які заборонено застосовувати як регулятору, так і постачальникам товарів і послуг. Серед них – участь у здійсненні торгів пов’язаних з центробанком осіб, подання учасником недостовірної інформації, встановлення дискримінаційних вимог до учасників, товарів або послуг, непрозорість процедури визначення переможця.

Надалі весь комплекс нормативних документів Національного банку в цій сфері буде формуватися на підставі прийнятої політики, зазначено в повідомленні.

“Усі центральні банки Європи здійснюють закупівлі згідно з відповідною політикою, яка регламентує такий процес. Прийняття подібного документа повністю відповідає прагненню НБУ бути інтегрованим в європейську систему цінностей центральних банків”, – цитує прес-служба регулятора начальника управління закупівель НБУ Юлію Мироненко.

За її словами, НБУ ставив перед собою мету створити ефективний, прозорий, централізований і контрольований процес закупівель, що було відображено в політиці у сфері закупівель, яка ґрунтується на концепції трансформації центробанку і реорганізації процесу закупівель.

Як підкреслила Ю.Мироненко, цей уніфікований документ дозволить оптимізувати операційні витрати і прозоро використовувати кошти завдяки електронним торгам. За її словами, політика закупівель НБУ також покликана забезпечити оптимальний баланс співвідношення ціна/якість/ризик при придбанні товарів і послуг.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин