Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Рада підтримала перехід на електронні держзакупівлі

Переглядів: 670 Коментарів: 0
загрузка...
Рада підтримала перехід на електронні держзакупівлі25 грудня Верховна Рада ухвалила Закон про публічні закупівлі, яким передбачено введення системи електронних закупівель та електронної системи оскарження


За Закон "Про публічні закупівлі" (законопроект №3559) проголосувало 244 народних депутати.
Законодавчим актом встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Зокрема, Законом передбачено запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження. Як зазначено у пояснювальний записці, це дозволить підвищити рівень конкуренції у сфері державних закупівель та знизить рівень корупції, а також забезпечить швидкий обмін документами та інформацією, розкриття всіх пропозицій учасників після завершення аукціону у відкритих торгах, створить модель електронних закупівель за участю держави та приватного бізнесу.
Окрім того, передбачено здійснення державних закупівель із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання: відкриті торги і конкурентний діалог, а також однієї неконкурентної - переговорної процедури закупівлі. Відкриті торги здійснюються з обов'язковим проведенням аукціону з найнижчою ціною та з урахуванням нецінових критеріїв;
Передбачається також можливість створення централізованих закупівельних організацій, якими є юридичні особи, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, замовниками, відповідальними за організацію і проведення процедур закупівель та закупівель за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону.
Закон пропонують вводити в дію поетапно: з 1 січня 2016 року застосувати для всіх центральних органів виконавчої влади та суб'єктів, що діють у певних сферах, а з 1 січня 2017 - для всіх замовників.
Проте, як зазначено на офіційному сайті ВРУ, Закон прийнято з урахуванням поправок.
Тому з остаточними змінами зможемо ознайомитися лише після публікації тексту Закону.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин