Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Коригування ПК у разі повернення неоплачених товарів продавцю, свідоцтво платника ПДВ якого анульоване

Переглядів: 2509 Коментарів: 0
загрузка...

Коригування ПК у разі повернення неоплачених товарів продавцю, свідоцтво платника ПДВ якого анульованеВідповідно до п. 198.3 ст. 198 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище від рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається зі сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Визначальними чинниками при формуванні платником ПДВ податкового кредиту є: придбання (виготовлення) ним товарів; використання придбаних товарів (послуг) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Отже, на дату повернення покупцем — платником ПДВ неоплачених товарів у такого покупця виникає необхідність самостійного перегляду раніше сформованого податкового кредиту, бо фактично товари (послуги) не буде придбано та використано в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Зменшення податкового кредиту буде враховуватися при формуванні податкового кредиту податкового періоду, протягом якого товари були повернуті (розірвано договір купівлі-продажу).

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затверджений наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1002, не передбачає відображення у реєстрі операції щодо коригування податкового кредиту, у разі якщо товари (послуги), щодо яких сформовано податковий кредит, надалі не можуть бути використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

 

 

По матеріалам: Сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю 

ДПС у Волинській області

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин