Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

2 липня — останній день подання заяви про перехід на сплату консолідованого податку на прибуток

Переглядів: 1849 Коментарів: 0
загрузка...

2 липня — останній день подання заяви про перехід на сплату консолідованого податку на прибутокВідповідно до п. 152.4 ст. 152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього розділу та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Вибір порядку сплати податку на прибуток, визначеного цим підпунктом, здійснюється платником податку самостійно до 1 липня року, що передує звітному, про що повідомляються податкові органи за місцезнаходженням такого платника податку та його філій (відокремлених підрозділів). Зміна порядку сплати податку протягом звітного року не дозволяється. При цьому відокремлені підрозділи подають податковому органу за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку (далі — розрахунок), форма якого встановлюється центральним органом державної податкової служби України, виходячи з положень цього пункту. Форму Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства затверджено наказом ДПА України від 24.01.2018 р.№36, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2018 р. №188/18926 (дійсна починаючи з II кварталу 2018 року). Зазначеною формою Розрахунку передбачено підписи керівника підприємства, головного бухгалтера та керівника відокремленого підрозділу.

Таким чином, у разі прийняття платником податку рішення про сплату податку на прибуток консолідовано до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням відокремлених підрозділів такі відокремлені підрозділи подають податковому органу за своїм місцезнаходженням розрахунок, який засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера головного підприємства та керівника відокремленого підрозділу.

 

 

По матеріалам: ДПС у Житомирській області

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин