Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Осяг гривневих вкладів населення збільшився на 60,9 млрд грн ніж на валютних

Переглядів: 1408 Коментарів: 0
загрузка...
Осяг гривневих вкладів населення збільшився на 60,9 млрд грн ніж на валютнихЗа десять місяців 2018 обсяг гривневих вкладів населення збільшився на 60,9 млрд грн., у той час як валютних – на 3,8 млрд грн. Про це повідомив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

“Більше того, якщо за 10 місяців минулого року чистий попит населення на валюту на готівковому ринку становив 8,5 млрд дол, то в поточному році – 1,2 млрд. А обсяг валютних кредитів населення зменшився на 12,3 млрд грн. в еквіваленті, тобто на 1,5 млрд доларів. І за цей же період у нас майже на 4 млрд грн був приріст валютних вкладів. Тобто населення майже в два рази більше принесло в банки, аніж купило. Це свідчить про те, що люди почали “підматрацні” заощадження нести в банківську систему”, – зазначив Дубихвіст.

Представник НБУ констатував, що якщо в 2018 році у вересні-жовтні зростання депозитної бази банків забезпечували виключно валютні вклади, то в поточному році 92% приросту вкладів – гривневі депозити. Крім того, зі слів Дубихвоста, з 1 січня 2010 року обсяг валютних кредитів населення зменшився більш ніж на 100 млрд грн. Зараз вони складають близько 71 млрд грн. “Тобто в 2,5 рази зменшився ризик фізосіб, зменшився ризик банківської системи. Це свідчить про те, що система стала більш стабільною”, – прокоментував директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ.

У свою чергу заступник голови правління дочірнього “​​Ощадбанку Росії” Ірина Князєва вказала, що перевагу гривневим вкладам надають клієнти, які прагнуть примножити заощадження (це в основному незаможні люди). Разом з тим орієнтація на високу прибутковість формує високу вартість кредитів, зокрема, для корпоративного сектора. “Не кожен бізнес в змозі витримати таку відсоткову ставку. Більше того, перед Новим роком банки (особливо ті, що працюють у сфері споживчого кредитування) відсоткові ставки з гривні збільшують. Мене ця тенденція турбує, оскільки для корпоративних позичальників така процентна ставка – непосильне ноша”, – зазначила банкір.

На думку ж заступника голови правління банку “Фінанси та кредит” Віктора Голуба, для зниження відсоткових ставок на ринку має бути кілька передумов. “Один з основних кроків – курсова стабільність. Наступний – щоб залишки на коррахунках були на рівні 27-30 млрд. І третій крок – трохи часу, тому що цей пік стабільності прийшов зовсім недавно. Торік всі були дуже стурбовані відновленням довіри до банків. Як на мене, за рік ця довіра повернулася. Тому потрібно іще трохи часу, щоб усе повернулося в круги своя”, – підсумував фінансист.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин