Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

"Закон про вищу освіту" дозволить ВНЗ самостійно обирати ректора - міністр

Переглядів: 1188 Коментарів: 0
загрузка...
"Закон про вищу освіту" дозволить ВНЗ самостійно обирати ректора - міністр“Закон про вищу освіту”, який народні депутати прийняли поки що в першому читанні, покликаний забезпечити українським ВНЗ автономію у фінансовій та організаційній діяльності. Зокрема, вони зможуть самостійно обирати собі керівника. Про це Міністр освіти і науки Сергій Квіт розповів під час зустрічі з педагогами Харкова, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу відомства.

Міністр зазначив, що прийняття законопроекту про реформування системи вищої освіти є одним з першочергових завдань галузі.

“В основі проекту закону “Про вищу освіту” – ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксує факт вибору”, – зазначив чиновник.

Також, за словами міністра, передбачено створення Національного агентства з якості, яке буде виконувати функції нинішньої Вищої атестаційної комісії, буде незалежною установою і формуватися з представників університетів різних форм власності, Національної академії наук, студентів і організацій-роботодавців.

Як повідомляв УНН раніше, 8 квітня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про вищу освіту. Його підтримали 230 нардепів.

Як зазначила доповідач з цього питання нардеп Лілія Гриневич, зазначеним документом дозволяється збільшити роль бізнесу у вищій освіті. Також створюються умови для спонсорства ВНЗ і наукових досліджень за рахунок грантів.

Крім того, законопроект скасовує традиційні для України наукові ступені кандидата наук і передбачає введення доктора філософії та доктора наук. Документ також забирає у Кабміну право на розробку держстандартів освіти для ВНЗ.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин