Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

В Україні набувають чинності зміни до порядку призначення субсидій

Переглядів: 1437 Коментарів: 0
загрузка...
В Україні набувають чинності зміни до порядку призначення субсидійЗ 1 жовтня набирають чинності зміни до порядку призначення субсидій. Про це УНН повідомили в прес-службі КМДА.

“Щодо соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій:
Постановою затверджені соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) і соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної та гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Щодо змін в порядок надання житлових субсидій:
Постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів Україна від 22.09.1997 року № 1050), згідно з якими:
- Комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;
- Передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зареєстрованих на житловій площі та декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму;
- Субсидія буде надаватися одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (нині субсидія на загальних підставах призначається лише власнику житлового приміщення);
- Для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані та проживають окремо субсидія призначається на соціальну норму житла (нині субсидія призначається без урахування додаткових 10,5 кв.м на сім’ю);
- Сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переведені на рахунки виконавців / виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем / виробником як оплата обов’язкової частини платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;
- Субсидія призначається виходячи з соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;
- Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання та населення для обігріву приміщень і населення для обігріву використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення. Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та акта обстеження стану зовнішніх і внутрішньо будинкових електромереж на їх відповідність вимогам нормативно-правових актів.
Щодо визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ:
Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 “Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”.
Згідно із зазначеними змінами:
- Змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу;
- Виключаються положення про можливість зменшення обов’язкового платежу громадян внаслідок економного споживання послуг;
- Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.
Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для одержувачів субсидії визначатиметься в наступним порядком:
1 Розмір доходу сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на 6 і визначається середньомісячний дохід.
2. Середньомісячний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається дохід на одну людину.
3. Дохід на душу населення ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (1176 грн), тобто визначається співвідношення доходу сім’ї до розміру прожиткового мінімуму.
4. Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант узятий обов’язкову плату в розмірі 15% доходу сім’ї при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів) і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
5. Відсоток обов’язкової плати множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства і визначається розмір обов’язкового платежу домогосподарства.
6. Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та розміром обов’язкового платежу домогосподарства”, – йдеться в роз’ясненні КМДА.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики заявили, що субсидії отримуватимуть 1,6 млн українських сімей.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин