Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Самостійне виправлення помилок в соцстрахівських виплатах: штрафів не буде

Переглядів: 835 Коментарів: 0
загрузка...
Самостійне виправлення помилок в соцстрахівських виплатах: штрафів не будеФонд соцстраху з тимчасової втрати працездатності в листі від 22.01.2018 р. № 5.2-32-133, зокрема, зазначає, що у разі виявлення помилки у звітах за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт до органу Фонду за місцем обліку.

Це передбачено п. 7.1 Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду від 18.01.2018 р. № 4 (далі - Порядок) .

Також якщо страхувальник самостійно до початку перевірки органом Фонду виявив помилки, що містяться у раніше поданому ним звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП і які стосуються правильності нарахування суми страхових внесків до Фонду за період до 01.01.2018 р. та витрат по соцстрахуванню, то такий страхувальник повинен вжити невідкладних заходів щодо їх виправлення. Це робиться шляхом письмового повідомлення про факт та зміст помилок органу Фонду за місцем обліку. У повідомленні повинні бути відображені причини виникнення помилок та надано розрахунок донарахованої (зменшеної) суми страхових внесків або витрат, здійснених за рахунок коштів Фонду (п. 7.3 і п. 7.7 Порядку).

Якщо страхувальник самостійно повідомив органу Фонду про факт виявлення помилки та перерахував суми, нараховані їм, зайво нараховані витрати в повному обсязі до початку перевірки, то штрафи до нього не застосовуються.

Що стосується відповідальності застрахованої особи, то воно несе відповідальність згідно із законом за незаконне одержання з її вини (підроблення, виправлення в документах, подання недостовірних відомостей тощо) матеріального забезпечення та соціальних послуг за соціальним страхуванням.

Також фахівці Фонду повідомили, що у разі виявлення страхувальником помилок при заповненні зворотного боку листка непрацездатності такі помилки підлягають виправленню відповідальними особами.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин