Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

З 2016 року податки в Україні будуть тільки зростати - на думку Міністра фінансів Наталії Яресько

Переглядів: 1517 Коментарів: 0
загрузка...
картинка Наталії Яреськокартинка Наталії ЯреськоНа думку Міністра фінансів Наталії Яресько, неможливо скоротити видатки державного бюджету на чверть лише за один рік, як того вимагатимуть певні моделі податкової реформи, які зараз обговорюються в суспільстві. Про це Наталія Яресько заявила сьогодні підчас прес-конференції, що відбулася у прес-центрі Кабінету Міністрів України.

«Я не говорю про якийсь один проект податкової реформ – є кілька пропозицій «радикальних реформ». Але ці пропозиції передбачають зниження надходжень бюджету на 150-200 млрд гривень. Це означає, що аналогічне зниження потрібно буде забезпечити і у видатковій частині. Адже за будь-якої реформи ми маємо один і той самий орієнтир – дефіцит держбюджету, який має складати 3,7% на 2016 рік», - заявила Міністр.

За словами Наталії Яресько, таке зменшення видатків означає скорочення їх суми до 25% за рік. Та якщо скоротити надходження бюджету на 25% можна легко, скоротивши ставки податків, то скоротити видатки на ті самі 25% за один рік неможливо – про що говорить міжнародний досвід.

фото Наталії Яреськофото Наталії Яресько«Згідно з дослідженнями МВФ, за останні 25 років в світовій економіці було лише 10 випадків, коли країна зменшувала видатки більш ніж на 5% за рік. Середній рівень зменшення видатків для таких 10 країн складав 9,3% видатків», - заявила Міністр.

Таким чином, пропозиції, що озвучені в певних моделях податкових реформ та передбачають «радикальне» зниження ставок податків, потребують відповіді на питання: чи готове українське суспільство настільки зменшити соціальну підтримку громадян? Чи готове воно скорочувати кількість шкіл і кількість лікарень? Робити оптимізацію чисельності бюджетної сфери? Радикально зменшити фінансування армії, тощо.

«Для нас важлива і інвестиційна привабливість, і соціальна справедливість. І ми маємо знайти між ними баланс», - зазначила з цього приводу пані Яресько.

Також, на її думку, зменшити доходи бюджету на чверть, при цьому не зменшивши на відповідний обсяг державні видатки, буде «самогубством» для країни, адже це означало б втрату співробітництва з МВФ і потребу включати «друкарський верстат», аби профінансувати величезний державний дефіцит.
загрузка...
Джерело:minfin.gov.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин