Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Доначисление ЕСВ в связи с изменением зарплаты с 1 сентября: штрафов не будет

Переглядів: 880 Коментарів: 0
загрузка...
Доначисление ЕСВ в связи с изменением зарплаты с 1 сентября: штрафов не будет Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 17.09.2018 № 704-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (далі – Закон № 704), зокрема, перенесено, підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2018 року.

Статтею 3 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» визначено, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

У зв’язку з тим, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.09.2018 становить 1 378 гривень, розмір максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), становить 23 426 гривень.

За інформацією Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) у разі, якщо підприємством за період з 1 вересня 2018 року було здійснено нарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становила 1 218 грн., таке підприємство повинно здійснити донарахування єдиного внеску, виходячи з мінімальної заробітної плати, що становить з 1 вересня 2018 року 1 378 гривень.

Як зазначає ДФС України, також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування проводились до 01.09.2018.

Отже, за період з 1 вересня 2018 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2018 року.

ДФС України зазначає, що у разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, передбачених Законом № 704, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин