Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ДФС про облік списаної суми заборгованості боржника

Переглядів: 782 Коментарів: 0
загрузка...
ДФС про облік списаної суми заборгованості боржникаПодатківці роз'яснили, що при списанні дебіторської заборгованості фінансовий результат до оподаткування підлягає коригуванню на різниці відповідно до розділу ІІІ Податкового кодексу


ДФС у м. Києві у листі від 15.12.2018 р. №18967/10/26-15-15-03-11 нагадує, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Різниці, які виникають при формуванні резерву сумнівних боргів визначені ст. 139 ПКУ.
Так, фінансовий результат до оподаткування збільшується:
на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, понад суму резерву сумнівних боргів;
на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування.
Тобто, для застосування норм п. 139.2 ПКУ необхідне створення резерву сумнівних боргів щодо поточної дебіторської заборгованості, яка є фінансовим активом (крім придбаної заборгованості та заборгованості, призначеної для продажу).
Отже, збільшити суму витрат або ж зменшити суму доходу на списану суму заборгованості можна лише після створення резерву сумнівних боргів.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин