Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Невдала спроба скасувати сертифікат для стягнення заборгованості з оренди

Переглядів: 466 Коментарів: 0
загрузка...
Невдала спроба скасувати сертифікат для стягнення заборгованості з оренди Постанова ВГСУ від 17.02.2016 № 910/11826/15

Суди не підтримали вимогу Фонду держмайна про визнання недійсним і скасування виданого Торгово-промисловою палатою України сертифікату, який засвідчує наявність форс-мажорних обставин у відносинах між сторонами договору оренди цілісного майнового комплексу держпідприємства у місті Ялта, а саме — окупації Російською Федерацією території Криму. Фактично всі доводи Фонду стосувалися не стільки невідповідності спірного сертифікату нормам чинного законодавства, порядку його видачі тощо, як зводилися до намагання переоцінити висновки, зроблені судами щодо наданих сторонами доказів під час розгляду спорів про стягнення заборгованості з орендної плати з орендаря (ТОВ) спірного майна, що суперечить принципу правової певності.

Але сертифікат про форс-мажорні обставини не є актом державного чи іншого органу, який може бути предметом оскарження в господарському суді. Сертифікат, дійсність якого оспорюється скаржником, не спрямований на регулювання суспільних відносин і не має обов’язкового характеру для суб’єктів таких відносин.

Водночас сертифікат про форс-мажорні обставини, як і інші докази при вирішенні судом спору про право, оцінюється на предмет належності та допустимості. І лише за наслідками такої оцінки суд вирішує питання про можливість звільнення боржника від відповідальності перед кредитором у зобов’язанні, застосовуючи відповідні приписи чинного законодавства.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин