Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Куди розходить зарплата простих українців

Переглядів: 453 Коментарів: 0
загрузка...
Українці економлять на всьому, оскільки практично всі кошти "проїдаються" і йдуть на оплату комуналки.

Куди розходить зарплата простих українців


Рівень життя українців продовжує знижуватися. Про це свідчать дані статистики витрат домогосподарств у 2018 році. Номінально витрати громадян на життя в минулому році зросли: якщо в 2018 році середній українець витрачав "на життя" 26 100 грн в рік, або 2175 грн/міс., то в минулому році – вже 31 000 на рік, або 2583 грн/міс. (+ 18,8%). Але на жаль: надбавку "з'їла" інфляція (43% за 2018 рік), тому в реальності народ збіднів на 24%.

Головні витрати – на харчування – залишилися стабільними: 38,4%. Але з огляду на, як подорожчали за рік продукти харчування, стабільність цієї суми свідчить про те, що народ став купувати більш дешеві продукти, кажуть експерти. Не змінилося і співвідношення витрат на послуги зв'язку, освіту, відвідування ресторанів. Зате через зростання тарифів на компослуги (наприклад, газ в 2018 р. подорожчав п'ятикратно) збільшилися витрати на "комуналку" – на 2,5%, або на 1400 грн на рік. У перерахунку на місяць на сім'ю з 4 осіб це мінус 465 грн з гаманця. Не дивно, що люди стали економити: менше купували одяг та взуття, рідше ходили в кіно і театри. Хоча, як зауважив президент Украналітцентра Олександр Охрименко, ці витрати і так були невеликі: на 1540 грн на рік, витрачених на одяг, можна купити, наприклад, зимові черевики і 2-3 сорочки, а на 95 грн двічі на місяць подивитися фільм. Впали в процентах витрати на транспорт, хоча в грошах вони виросли: "Проїзд та паливо подорожчали за рік більше, ніж збільшилися доходи. Тому тут погіршення: з автомобілів і маршруток люди пересіли на тролейбуси і автобуси, а то і стали більше ходити пішки", – аналізує Охріменко.

"Інфляція в 2018 р. склала 43,3%, – нагадав аналітик компанії "Простобанк Консалтинг" Іван Нікітченко. – Витрати населення в середньому зросли на 18,8%, тобто реальні витрати народу на чверть знизилися. Збільшилися витрати на компослуги, тобто на те, за що обов'язково треба сплатити. По іншим статтям відбулося зниження: на те, без чого можна обійтися, витрати скорочують в першу чергу, або покупець переходить в нижчу цінову категорію".

За підсумками 2016 р. реальні витрати населення продовжать падати. А без реальних реформ, зростання економіки і зарплат продовжать знижуватися необов'язкові витрати, і рости витрати на їжу та "комуналку". Охріменко, навпаки, зазначив, що позитивні тенденції є: другий місяць зростає промвиробництво. "Промисловість намацала дно, нинішній рік проживемо більш-менш нормально, – вважає Охріменко. – Економіка почне відродження з 2017 р., але переформатується: будуть розвиватися металургія, видобувна галузь, агросектор, фармацевтика... У 2019 р можна говорити про поліпшення життя. Але рівня 2018 р. реальним зарплатам ми досягнемо не раніше 2023 року".

Отож, треба "затягувати паски" іне страчати надії на краше!
загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин