Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Операція з повернення товару після гарантійного ремонту не оподатковується ПДВ

Переглядів: 764 Коментарів: 0
загрузка...
Операція з повернення товару після гарантійного ремонту не оподатковується ПДВАдже, як зауважують у ДФСУ, при отриманні платником податку товару для здійснення гарантійного ремонту та, відповідно, подальшого його повернення власнику після проведення ремонту не відбувається операція з постачання товарів


ДФСУ у листі від 15.03.2016 р. №5580/6/99-99-19-03-02-15 нагадує, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території Україні та ввезення товарів на митну територію України.
Гарантійний ремонт полягає у виконанні робіт, пов'язаних з усуненням недоліків товару для забезпечення використання його за призначенням протягом гарантійного терміну експлуатації. Усунення недоліків здійснюється шляхом заміни чи ремонту комплектуючого виробу або окремої складової частини, а також виконання регулювальних робіт відповідно до вимог нормативних документів.
Таким чином, при отриманні платником податку товару для здійснення гарантійного ремонту та, відповідно, подальшого повернення (передачі) його власнику (споживачу) після проведення такого гарантійного ремонту не відбувається операції з постачання товарів.
Таким чином, при поверненні власнику товару після гарантійного ремонту об’єкта оподаткування ПДВ не виникає. А отже, обов’язок щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ у такого платника за такою операцією відсутній.
Водночас операції з надання послуг із проведення гарантійного ремонту товарів є об’єктом оподаткування ПДВ. База оподаткування таких операцій визначається виходячи із вартості таких послуг, які оплачуються виробником товарів, щодо яких проводився гарантійний ремонт.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин