Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ДФСУ про реєстрацію платниками "паливного" акцизу та порядок створення акцизних складів

Переглядів: 728 Коментарів: 0
загрузка...
ДФСУ про реєстрацію платниками "паливного" акцизу та порядок створення акцизних складівЯкщо відпуск (відвантаження) пального здійснюється на підставі інших договорів, ніж договір зберігання, особа, яка здійснює такі операції, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку


ДФСУ у листі від 29.03.2016 р. №6854/6/99-99-21-05-15 зазначила, що обов’язок підприємства зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального залежить від виду договору, на підставі якого ним здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального.
Якщо відпуск (відвантаження) пального здійснюється не на підставі договорів зберігання, а на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування, договорів про виробництво із сировини замовника, особа, яка здійснює такі операції, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців, до початку здійснення реалізації пального.
Окрім того, податківці зазначили: якщо юридична особа надає іншим особам послуги зі зберігання, навантаження-розвантаження пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), вона повинна створити акцизний склад незалежно від того, хто є власником цього пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою заяви.
У заяві в розрізі КОАТУУ надається інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Такі відомості мають містити перелік всіх пунктів з реалізації пального, де платником здійснюються операції, що відносяться до операцій з реалізації пального, незалежно від того перебувають чи ні такі пункти у власності або оренді платника податку.
ДВСУ звертає увагу, що в акті інвентаризації обсягів залишку пального власником такого пального зазначається інформація щодо його залишків, наявних у місцях зберігання у власних або орендованих ємностях, ємностях для транспортування, а також обсягів залишку пального, переданого іншим суб’єктам господарювання на підставі договорів зберігання. Також обов’язково надається інформація щодо правовстановлюючих документів на об’єкти зберігання пального та документів, що засвідчують правові підстави їх експлуатації із зазначенням даних контрагентів за укладеними договорами (код ЄДРПОУ та назва контрагента).
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин