Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Світовий банк прогнозує спад економік Близького Сходу до 2050 року через брак прісної води

Переглядів: 571 Коментарів: 0
загрузка...
Світовий банк прогнозує спад економік Близького Сходу до 2050 року через брак прісної водиВВП країн Близького Сходу до 2050 року через брак прісної води скоротиться більш ніж на 14%.

Про це заявили експерти Світового банку (СБ).

Прогноз вчених збудеться в разі, якщо країни Близького Сходу не доб’ються підвищення рівня опадів у регіоні (наприклад, створенням хмар або зведенням гори). Останнє, між тим, пов’язане зі зростанням середньорічних температур (глобальним потеплінням).

У доповіді експертів повідомляється, що дефіцит прісної води також зросте в США і Західній Європі, однак не матиме значних негативних наслідків для економіки. З іншого боку, брак ресурсу може сповільнити зростання ВВП Індії і Китаю.

Також сильно постраждають держави, розташовані в Сахарі і нижче поясу Сахеля. У цих регіонах нестача прісної води може призвести до падіння ВВП на 11%. Аналогічний вплив глобального потепління відчують на собі і країни Центральної Азії.

Найбільш ефективним способом попередження економічних наслідків глобального потепління СБ назвав перерозподіл ресурсів з одних регіонів в інші. Експерти фінансового інституту вважають, що вода є одним з ресурсів, який повинен мати ціну і продаватися.

В даний час з проблемою нестачі прісної води стикається понад 1,6 млрд осіб. Наприкінці квітня 2016 року 175 держав світу підписали угоду, що передбачає скорочення викидів парникових газів. Як вважають вчені, це допоможе сповільнити темпи глобального потепління.
загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин