Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мінфін пропонує відмовитися до 2016 р. від відшкодування ПДВ при експорті зерна

Переглядів: 1668 Коментарів: 0
загрузка...
Мінфін пропонує відмовитися до 2016 р. від відшкодування ПДВ при експорті зернаЗвільнити на період до 2016 року від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) всі операції з поставки та експорту зерна, повернувши, таким чином, податковий режим, що діяв до початку цього року, пропонує Міністерство фінансів України.

“Основною метою є відновлення особливостей оподаткування ПДВ діяльності підприємств, пов’язаних з реалізацією зернових і технічних культур, що діяли до 1 січня 2018 року, і зменшення ризиків розбалансування держбюджету”, – зазначено в пояснювальній записці Мінфіну до тексту розробленого ним законопроекту на сайті відомства.

Мінфін нагадує, що згідно з правками до Податкового кодексу від 19 грудня 2018 з 1 січня 2018 року, практично весь експорт зерна і технічних культур, вироблених в Україні, оподатковується ПДВ за “нульовою” ставкою з правом на бюджетне відшкодування.

Відомство уточнює, що в рамках доручення уряду 14 березня провело консультації з зазначеного питання за участю Української зернової асоціації, Європейської бізнес асоціації, Американської торгової палати, асоціації “Укроліяпром”, з Українською аграрною асоціацією та Українською аграрною конференцією.

Нульовий ПДВ на операції із зерном введений в 2018 році і фактично скасовував відшкодування цього податку зернотрейдерам.

Прийняті в грудні минулого року поправки ввели право на відшкодування ПДВ при експорті для виробників зерна і підприємств, які придбали його безпосередньо у сільгоспвиробників. За підрахунками аналітиків ринку, у разі отримання такого відшкодування рентабельність виробництва зерна зросла б на 10-12%.

За підрахунками Мінфіну, повернення в 2018 році до практики відшкодування ПДВ при експорті зерна обійдеться держбюджету в 18 млрд грн.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин