Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Підпис, що скріпляє податкову накладну, не збігається з електронним цифровим підписом в ЄРПН

Переглядів: 1663 Коментарів: 0
загрузка...
Підпис, що скріпляє податкову накладну, не збігається з електронним цифровим підписом в ЄРПНУхвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.02.2018 № 824/2973/13-а

Податковим законодавством не передбачено норм, які б забороняли продавцю формувати податкову звітність за допомогою електронного підпису та звичайного підпису за наявності таких повноважень у посадової особи.

Тому на думку суду першої інстанції, з якою погодився й апеляційний суд, помилковими є твердження податківців про те, що електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі.

Зокрема, відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246 (далі — Порядок) для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб продавця накладаються в такому порядку: першим — електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

Нормами Порядку законодавцем обумовлюється право делегування іншій посадовій особі електронного цифрового підпису. Іншими словами, продавець, який володіє електронним цифровим підписом, може делегувати свої повноваження іншій посадовій особі. При цьому особа, яка делегує підпис, подає податковому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин