Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Орендна плата за землю: що змінилося з 1 квітня?

Переглядів: 2285 Коментарів: 0
загрузка...
Орендна плата за землю: що змінилося з 1 квітня?Починаючи з 1 квітня 2018 орендна плата за землі державної та комунальної власності не може бути менше 3 % і більше 12 % нормативної грошової оцінки землі (раніше було - не менше трикратного розміру земельного податку і не більше 12 % нормативної грошової оцінки).

Як діяти орендарю землі , якщо через зміни в НК йому тепер доведеться сплачувати орендну плату в сумі , яка відрізняється від зазначеної в договорі оренди?

До внесення змін до договору оренди в орендаря немає підстав сплачувати орендну плату в іншому розмірі , ніж зазначено в договорі.

Тому у платника податків (орендаря землі) є два варіанти його подальших дій:

- Перший варіант - нічого не робити , а чекати ініціативи про внесення змін до договору оренди землі від органів державної та місцевої влади. Однак тут слід врахувати , що з боку органів ДПС можуть бути претензії через сплати орендної плати не в повному обсязі ( якщо сума орендної плати з 1 квітня 2018 підлягає збільшенню ) . І тоді , можливо , підприємству доведеться доводити свою правоту в суді ;

- Другий варіант - самому ініціювати внесення змін до договору оренди .

Крім цього, слід звернути увагу на те , що мінімальний розмір орендної плати за землі сільськогосподарського призначення більше не обмежений розміром земельного податку. З 1 квітня орендна плата для цих категорій земель не може бути менше 3 % грошової оцінки землі (як і для інших категорій земель)
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин