Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

За помилки у ф. № 1-ДФ нотаріусів не карають

Переглядів: 2359 Коментарів: 0
загрузка...
За помилки у ф. № 1-ДФ нотаріусів не караютьВищий адміністративний суд України роз'яснив: нотаріус не є податковим агентом, тому він не може бути платником податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізособами у спадок і з договорами дарування. Статус податкового агента він має тільки при нарахуванні та виплаті доходу його найманим працівникам.

Інформація, яку нотаріус повинен подавати податківцям, не є податковою звітністю, а лише інформацією для органів податкової служби про оформлення того чи іншого документа, зокрема, свідоцтва про право на спадщину. Для інформування вони використовують ф. № 1-ДФ як найбільш зручну для обробки органами Міндоходов.

Таким чином, нотаріуси, не будучи податковими агентами, повинні враховувати тільки ті розділи податкового розрахунку, що стосуються їх як осіб, що не мають статусу податкового агента, та надавати таку інформацію в терміни, встановлені Податковим кодексом України для податкового кварталу.

Отже, податківці не мають підстав для штрафування нотаріусів за надання ф. № 1-ДФ з помилками про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника.

Нагадаємо, нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцезнаходженням держнотконтори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та / або посвідчення договорів дарування (п. 174.4 Податкового кодексу України).
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин