Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ВГСУ відновив свої позиції в суперечках щодо доказування в судовому процесі та оренди землі

Переглядів: 802 Коментарів: 0
загрузка...
ВГСУ відновив свої позиції в суперечках щодо доказування в судовому процесі та оренди земліПленум ВГСУ зазначив, що якщо в договорі оренди землі сторони визначили, що орендар зобов'язаний самостійно щорічно індексувати розмір орендної плати відповідно до індексації нормативної грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством, а він не виконав або виконав неналежним чином свої обов'язки щодо розрахунку розміру орендної плати, і це призвело до виникнення заборгованості, то така заборгованість підлягає стягненню з орендаря за позовом орендодавця.

Також судді визначили, що ч. 1 ст. 35 ГПК передбачена можливість звільнення від доказування перед судом обставин, які визнаються сторонами та іншими особами, що у справі. Визнання обставин може здійснюватися учасниками судового процесу:
в письмовій формі шляхом зазначення про таке визнання в позовній заяві, відкликання на позовну заяву, представлених суду заяві, клопотанні, листі і т.д .;


в усній формі під час надання суду усних заяв, клопотань та пояснень; в такому разі про визнання обставин відзначається в протоколі судового засідання. При необхідності суд може зажадати від учасника судового процесу подачі відповідної заяви, клопотання, пояснення в письмовій формі.
Про визнання обставин може свідчити і зміст наданих суду письмових документів: претензій і відповідей на них, листів та інших письмових звернень учасників процесу один до одного (наприклад, лист, направлений у відповідь на претензію, в якому вказується про повне або часткове визнання заявленої до стягнення заборгованості).

Одне тільки відсутність заперечень учасника судового процесу відносно тих чи інших обставин (наприклад, ненадання відзиву на позовну заяву) не говорить про визнання ним таких обставин: «мовчазне» зізнання обставин зі змісту процесуального закону не слід.

Не передбачена законом і можливість відмови учасника судового процесу від раніше здійсненого ним визнання обставин.

Ці та інші висновки прозвучали в постанові пленуму ВГСУ від 10.07.2018 р № 6 «Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України».
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин