Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Надлишки товарів, виявлені в ході інвентаризації, є доходом підприємства - платника ЄП

Переглядів: 956 Коментарів: 0
загрузка...
Надлишки товарів, виявлені в ході інвентаризації, є доходом підприємства - платника ЄПУ фахівців головного фіскального відомства запитали: чи включається до складу доходу юридичної особи - платника ЄП вартість надлишків товарів, виявлених за результатами інвентаризації?

У відповіді контролери нагадали, що для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка (ч. 1 ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні »від 16.07.99 р № 996-XIV).

Також автори консультації нагадали, що п. 292.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Таким чином, якщо юридична особа - платник єдиного податку під час проведення інвентаризації у звітному періоді виявило невраховані раніше товари, придбання яких не підтверджується відповідними первинними документами, то такі товари вважаються безоплатно отриманими, а їх вартість враховується у складі доходу при обчисленні єдиного податку на підставі п. 292.3 ПКУ.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин