Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Потрібно робити тижневу перерву між закінченням строку дії одного контракту та укладанням іншого?

Переглядів: 1295 Коментарів: 0
загрузка...
Потрібно робити тижневу перерву між закінченням строку дії одного контракту та укладанням іншого?З працівником укладено контракт терміном на два місяці. Але згодом виникла виробнича необхідність використовувати працю цього працівника ще протягом двох місяців, а для заміщення тимчасово відсутнього працівника. Як правильно переоформити контракт? Потрібно робити тижнева перерва між закінченням строку дії першого контракту та укладанням наступного? Чи потрібно вносити до трудової книжки запис про переоформлення контракту?

Відповідно до частини третьої статті 21 Кзпп контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (зокрема, матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, у т. ч. дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Варто зазначити, що контракт як особлива форма трудового договору може застосовуватися лише щодо тих категорій працівників у випадках, передбачених законами України.

Сторони за взаємною згодою можуть змінювати (зменшувати або збільшувати) термін дії контракту висновком про це додаткової угоди. Угоду можна укласти в будь-який час протягом строку дії контракту, але обов'язково в письмовій формі, оскільки воно є невід'ємним додатком до контракту. Укладенням додаткової письмової угоди сторони можуть продовжити контракт на той же або на інший строк. Така угода укладається, як правило, в останній день роботи і набуває чинності з наступного дня.

Про зміну чи продовження строку дії контракту видають відповідний наказ, але в трудову книжку запису не вносять.

Якщо термін дії контракту закінчився і в останній день роботи працівник був звільнений за пунктом 2 статті 36 Кзпп, то з наступного дня після звільнення з ним знову можна укласти контракт на термін, визначений сторонами. Отже, робити перерви між датою закінчення терміну дії контракту та укладенням нового контракту з тим же працівником необов'язково.

Пунктом «б» статті 11 Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» від 24 вересня 1974 року № 311-IX (далі - Указ № 311) передбачено, що трудовий договір з тимчасовими працівниками (тобто з якими договір укладено строком до двох, а для заміщення тимчасово відсутнього працівника, за яким зберігається його місце роботи, - до чотирьох місяців) вважається продовженим на невизначений строк, якщо звільнений працівник знову прийнято на те ж підприємство, в установу, організацію після перерви, яка не перевищує одного тижня, якщо строк його роботи до і після перерви загалом відповідно перевищує два або чотири місяці. Однак зазначене правило не може поширюватися на контракт як особливу форму трудового договору, оскільки законодавець надає право сторонам самим визначати термін його дії. А отже, контракт, хоча він також може бути укладений строком до двох, а для заміщення тимчасово відсутнього працівника, за яким зберігається його місце роботи, - до чотирьох місяців, не може вважатися тимчасовим трудовим договором, укладення якого регламентується нормами Указу № 311.

Укладення трудового договору, зокрема контракту, а також його припинення оформляються наказом чи розпорядженням роботодавця (ст. 24, 47 Кзпп). Згідно з пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, всі записи в трудову книжку про прийом на роботу роботодавець вносить після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення. Вони повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Тобто про кожному прийомі на роботу і кожному звільнення незалежно від виду і строку трудового договору роботодавець повинен внести відповідний запис у трудову книжку. Крім того, згідно з пунктом 2.5 вищевказаної Інструкції з кожним записом, яку вносять у трудову книжку на підставі наказу (розпорядження) про прийом на роботу, переведення і звільнення, роботодавець зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 року № 495/656), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Микола Бойко
Довідник кадровика
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин