Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Позикодавець переходить на «спрощенку». Що зміниться в обліку позичальника?

Переглядів: 923 Коментарів: 0
загрузка...
Позикодавець переходить на «спрощенку». Що зміниться в обліку позичальника?У податківців запитали: чи зміниться податковий облік позичальника за отриманої поворотної фінансової допомоги від позикодавця-платника податків, якщо такий позикодавець перейде на спеціальний режим оподаткування (ЄП або ФСП)?

На це питання контролери відповіли наступним чином. Якщо платник податків отримав поворотну фінансову допомогу від платника податку на прибуток, який перейшов на спеціальний режим оподаткування, то за підсумками податкового (звітного) періоду, в якому позикодавець перебував на загальній системі оподаткування, до складу доходу платника податку (отримувача фінансової допомоги) включається сума процентів, умовно нарахованих на суму неповерненої поворотної фінансової допомоги (її частини). Такі «умовні відсотки нараховуються в розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги.

Починаючи зі звітного періоду, в якому позикодавець перейшов на спрощену систему оподаткування, платник податків повинен врахувати у складі доходу суму фінансової допомоги (її частина), що залишилася неповернутою на кінець такого звітного періоду.

Якщо у майбутніх податкових (звітних) періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового (звітного) періоду, в якому відбулося таке повернення.

Категорія 102.06.03 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин