Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Чи нараховується єдиний внесок на суми виплат фізичним особам за договором оренди автомобіля?

Переглядів: 993 Коментарів: 0
загрузка...
Чи нараховується єдиний внесок на суми виплат фізичним особам за договором оренди автомобіля?ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що на суми виплат фізичним особам за договором оренди автомобіля єдиний внесок не нараховується.

Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, згідно із відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців ).

Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону №2464 є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Водночас відносини, які виникають при укладенні договору найму (ст.759 глави 58 Цивільного кодексу України), не мають ознак правовідносин, які регулюють виконання робіт або надання послуг, тому на суму виплат за договором оренди автомобіля єдиний внесок не нараховується.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин